Які препарати необхідно приймати, щоб запобігти повторному інфаркту міокарда?

Призначення медикаментозної терапії – виняткова прерогатива лікаря.

Лікуючий лікар визначає необхідність і можливість застосування як зазначених, так і всіх інших лікарських засобів.

Перелік лікарських засобів, що призначаються пацієнтам з високим ризиком розвитку повторного інфаркту міокарда, заснований на науково доведених фактах.

Він включає в себе наступні групи препаратів:

  • аспірин;
  • бета-адреноблокатори;
  • інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту;
  • статини (знижують рівень холестерину);
  • нітрати;
  • рецептурні омега-3 поліненасичені жирні кислоти.

Для чого призначається аспірин?

Призначення аспірину приблизно на чверть знижує ризик розвитку даного захворювання в подальшому, а також мозкового інсульту і, що особливо важливо, смерті від серцево-судинного захворювання. Аспірин можна приймати тривалий час, протягом усього життя.

З якою метою рекомендуються бета-адреноблокатори?

Прийом цієї групи препаратів забезпечує зниження ризику раптової смерті від серцево-судинних захворювань майже на третину. При цьому, застосування тих дозувань бета-блокаторів, які зазвичай використовуються в клінічній практиці, не викликає погіршення функціональних властивостей серцевого м’яза. Крім того, бета-блокатори знижують ризик розвитку небезпечних для життя порушень ритму серця.

Яке значення інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту?

Дані препарати зменшують дію судинозвужуючого ефекту речовини – ангіотензину II, який має негативну дію на серцевий м’яз. Застосування інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту супроводжується зниженням ризику розвитку серцевої недостатності після інфаркту міокарда і цілого ряду інших ускладнень.

Коли необхідний прийом статинів?

При рівні холестерину ліпопротеїдів низької щільності більш 3,4 ммоль / л (130 мг / дл) рекомендується почати прийом препаратів, що знижують вміст холестерину (статинів), що володіють доведеною здатністю знижувати загальну смертність, прогресування атеросклерозу і потреби в хірургічному лікуванні ішемічної хвороби серця.

Чи потрібно приймати нітрати та інші препарати для профілактики повторного інфаркту?

Питання про призначення зазначених препаратів, способі їх призначення, необхідних дозуваннях і частоті прийому вирішує лікар. Показанням для призначення нітратів є наявність нападів стенокардії у пацієнта. Ці препарати використовуються як для купування (усунення) нападів стенокардії, так і для їх попередження і поліпшення толерантності пацієнтів до фізичного навантаження.

Для чого потрібно приймати висококонцентровані омега-3 поліненасичені жирні кислоти?

Дослідження GISSI Prevenzione довело, що приєднання до повсякденної терапії пацієнтам після інфаркту міокарда омега-3 ПНЖК в дозі 1 капсула на день знижує серцево-судинну смертність, а особливо ризик раптової смерті – на 45%. Омега-3 ПНЖК діють на рівні кардіоміоцитів, перешкоджаючи розвитку фатальних порушень ритму. Тому, застосування висококонцентрованого препарату омега-3 ПНЖК дозволяє зберегти і продовжити життя пацієнтам, які перенесли інфаркт міокарда.

Advertisements