Наскільки важливим є контроль рівня артеріального тиску?

Підвищення артеріального тиску супроводжується підвищенням ризику розвитку ускладнень ішемічної хвороби серця і, зокрема інфаркту міокарда, а стабільне підтримання АТ на рівні нормальних значень – навпаки, знижує ризик виникнення даного і цілого ряду інших захворювань.

Слід ретельно контролювати рівень артеріального тиску. Підвищеними вважаються значення артеріального тиску 140 мм рт. ст. і вище – для систолічного і 90 мм рт. ст. і вище – для діастолічного. Пам’ятайте, що підвищення артеріального тиску у багатьох випадках може не відчуватися і протягом тривалого часу не позначатися на самопочутті. При цьому загроза розвитку серцево-судинних ускладнень не знижується, а навпаки – значно зростає!

Чи має значення рівень цукру крові?

Розвиток цукрового діабету або порушеної толерантності до глюкози супроводжується збільшенням ризику розвитку серцево-судинних ускладнень. З іншого боку, ретельний контроль рівня цукру крові супроводжується істотним зниженням ризику захворювань серця, включаючи повторний інфаркт міокарда. Це може бути досягнуто за допомогою дієтичних заходів, які передбачають обмеження споживання легкозасвоюваних вуглеводів, а також завдяки підвищенню фізичної активності, а в необхідних випадках – призначення цукрознижуючого медикаментозного лікування. Для більшості пацієнтів прийнятним вважається рівень цукру натщесерце менше 5,5 ммоль / л, глікованого гемоглобіну – менше 7%.

Advertisements